Brazílske siete

Brazílske relaxačné siete sa oddávna používajú ako posteľ a preto sú také široké a pohodlné.Vešajú sa putkami vo výške hlavy a vo vzdialenosti asi 3 metre (detské v menšej), čo spôsobuje vyvesenie siete do hlbokého oblúku. To umožňuje, že si môžete ľahnúť nielen na dĺžku, ale i diagonálne tak, aby chrbát zostal rovný. Táto technika ležania je taktiež bezpečnejšia, nehrozí prevrátenie a vypadnutie zo siete. Pre tých, ktorí si zvykli na klasiku - siete s tyčami - je k dispozícii tiež ponuka týchto sietí, ktoré prekvapujú svojou stabilitou.

Klasické ležanie v sieti Klasické ležanie v sieti
Klasické ležanie v sieti
Ležanie v brazílských sieťach Ležanie v brazílských sieťach
Ležanie v brazílských sieťach

Siete sú ručne tkané a farbené a vyznačujú sa veľkou pevnosťou tkaniny. Obsahujú extra silné laná, aby ich nič nemohlo roztrhať. Obzvlášť stabilné šitie je v mieste prechodu na zavesenie, lebo toto je najcitlivejšie miesto.Vysoký počet vlákien a sila tkáčskeho stavu určujú hrúbku siete a tým aj jej stabilitu.

Relaxačné siete, závesné kreslá a detské produkty sa perú na 30°C v rukách. Po praní a po daždi je nutné látkové a drevené časti dôkladne vysušiť. Výrobky skladujte v suchom prostredí, aby neplesniveli. Konkrétne pokyny sú uvedené u konkrétnych výrobkov.